Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2014

Ήττα και περιπέτειες για τον Γ.Σ.Τ. (Ανδρικό)

Την ήττα γνώρισε χθες η ανδρική μας ομάδα σε εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Δόξα Αγ. Ανδριανού.

Η ομάδα μας με ένα δυνατό δεύτερο δεκάλεπτο πήγε στο ημίχρονο προηγούμενη με 31-27 αλλά ένα καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο (16-4) έφερε την ομάδα μας πίσω στο σκορ με 43-35. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα μας προσπάθησε αλλά η κούραση, οι τραυματισμοί και οι πολλές απουσίες δεν της επέτρεψαν να διεκδικήσει κάτι παραπάνω με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 55-49.

Τα δεκάλεπτα : 14-9, 13-22, 16-4, 12-14.

Για την ομάδα μας : Κριμήτσος 21 (3), Μένης Π. 5(1), Τσουκάτος Μ. 7, Μανούσος 8, Παρασκευας 6, Πολίτης 2, Λυγινός.

Στα υπόλοιπα αποτελέσματα ξεχώρισε η νίκη-έκπληξη του τελευταίου στη βαθμολογία Ερμή απέναντι στην τρίτη της βαθμολογίας Αλκυώνη με 66-64, αποτέλεσμα που επηρεάζει και την ομάδα μας καθώς έχει μία νίκη παραπάνω από τον Ερμή και πλέον με αρκετές ομάδες να είναι αδιάφορες στο πρωτάθλημα και τρεις αγωνιστικές πριν το τέλος το ενδεχόμενο η ομάδα μας να βρεθεί στα μπαράζ του υποβιβασμού (με τον τελευταίο του δεύτερου ομίλου) είναι ορατό.

Πλέον η νίκη στο επόμενο παιχνίδι απέναντι στο Λεωνίδιο (Σάββατο 25/1 στις 15:00) είναι επιτακτική ώστε η ομάδα μας να μην μπλέξει σε σενάρια υποβιβασμού.