Δευτέρα 14 Νοεμβρίου 2011

Ήττα για για τη γυναικεία ομάδα του Απόλλωνα

Την πρώτη της ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Απόλλωνα στο πρωτάθλημα, από την ομάδα του Άστρους. Σε αγώνα που έγινε για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος γυναικών η ομάδα του Άστρους επικράτησε του Τυρού με 59-28. Η ομάδα του Απόλλωνα στο πρώτο δεκάλεπτο έπαιζε δυνατά και ήταν κοντά στο σκορ, αλλά στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα του Άστρους πήρε διαφορά με τις παίκτριες του Απόλλωνα να εκφράζουν παράπονα για κάποια διαιτητικά λάθη. Στη συνέχεια τα πράγματα έγιναν ευκολότερα για την Πήγασο καθώς η κούραση βασικών παικτριών του Απόλλωνα τον βοήθησε να χτίσει μία μεγάλη διαφορά και να φτάσει στην τελική επικράτηση με 59-28.

Για την ομάδα του Απόλλωνα : Κολενδριανού Π. 4π, Φιλιππακοπούλου Ν 2π., Λυγινού Θ. 22π(3τρ), Ψαρολόγου Μ. , Λαγοδόντη Τ, Ζαρόκωστα Ν, Φασουλιώτη Ι. Μανούσου Δ.

Ο επόμενος αγώνας της γυναικείας ομάδας του Απόλλωνα είναι την Κυριακή 20/11 στις 12:00 στο Λεωνίδιο, απέναντι στην τοπική ομάδα.